Pohodová Paříž

Ve dnech 6. – 10. 10. 2014 jsme zavítali do jedné z nejkrásnějších evropských metropolí a to do hlavního města Francie. Po nočním přejezdu přes Českou republiku a Německo, jsme v ranních hodinách přijeli do kraje Champagne a naše první zastávka byla ve městě Remeš, kde jsme si prohlédli katedrálu Notre Dame -  místo korunovací francouzských králů. V odpoledních hodinách jsme dorazili do cílového místa „Paříže“, překrásného města nad Seinou. Města, které je směsí historických památek i moderní architektury 20. a 21. století, je také městem muzeí, galerií a světové módy.
První část prohlídky vedla na Montmartr, kde se nachází bazilika Sacré Couer, náměstí malířů Place du Tretre, dále pak Moulin de la Galette, Moulin Rouge, Pigalle.
Druhý den po vydatné snídani v hotelu jsme se autobusem vydali do Versailles, sídla francouzských králů, kde jsme zhlédli zámecké obrazárny a především překrásné zámecké zahrady a fontány. Odpoledne jsme si prohlédli památky a muzea Paříže - Champs – Elysées, Vítězný oblouk, katedrálu Notre Dame na Ile de la Cité, Hotel de Ville, Centre G. Pompidou, Forum des Halles, kostel sv. Eustacha, Palais Royal a samozřejmě Louvre, kde jsme nemohli vynechat portrét Mony Lisy. I přes nepřízeň počasí se tento den vydařil a ukončili jsme jej okružní jízdou noční Paříži.
Poslední den v Paříži začal návštěvou jedinečné výstavy „Maya – tři tisíce let civilizace“ v muzeu Branly. V odpoledních hodinách jsme zdolali La Tour Eiffel, někteří s výjezdem až na vrchol. Celý tento zájezd jsme ukončili večerní projížďkou lodí po Seině.

Au revoir Paris

Mgr. Gabriela Víchová

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice