Studijní cesta do Provence

Když se řekne Provence, většině z nás se vybaví levandule, provensálské koření, Azurové pobřeží, dobré jídlo, vesničky „na bidýlku“, pozvolna plynoucí čas… Tohle všechno (kromě kvetoucí levandule) jsme měli možnost zakusit začátkem září při naší návštěvě tohoto kraje. V pátek 9. září jsme se pod patronací CK TOPTOUR vydali na dlouhou cestu autobusem – směr Cannes, kde jsme byli ubytovaní v apartmánovém komplexu. První den nás nejvíc lákalo moře, stačilo projít pod železniční dráhou (po níž jezdilo i TGV), přejít přes silnici, najít kousek místa na písečné pláži a už jste se mohli položit do vln. Večer jsme neodolali a podnikli podél pobřeží procházku do Cannes, k festivalovému paláci.
V dalších dnech jsme byli okouzleni krásami provensálských vesniček Gassin či Moustier a pohledů, které nabízely; nenechali jsme se zlákat hazardem v Monaku či jachtami v St. Tropez; projeli jsme Anglickou promenádou v Nice; kochali se vystoupením kosatek, delfínů a lachtanů v Marinelandu; uchvátila nás příroda Grand Canyonu du Verdon i umění řidičů autobusů, kteří nás vezli doslova cestou necestou; nechali jsme se opájet vůněmi v parfumérce Fragonard v Eze, stejně jako kouzlem tamější exotické zahrady. Provence prostě nezklamala – pestrá, překypující pohodou a klidem, inspirující nejen malíře.

Díky zdejší atmosféře, ale také úžasné pohodě, kterou dokázala vytvořit téměř devadesátka účastníků, jsme si Provence užili a zvládli týdenní cestu na palubách dvou autobusů.

Děkujeme a těšíme se za rok na cestě do ... smiley

Mgr. Zina Dvořáková, Mgr. Gabriela Víchová

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice