Bavorsko 2015

Ve dnech 5. 10. – 9. 10. 2015 jsme se vydali na zájezd s názvem „Za krásami Bavorska“.
Po nočním přejezdu jsme dorazili k největšímu bavorskému jezeru Chiemsee, kterému se také přezdívá „Bavorské moře“. Lodí jsme dopluli na ostrov Herreninsel, na kterém jsme si prošli park a zámek Ludvíka II. Bavorského Herrenchiemsee, nazývaný „Bavorské Versailles“. Zámek se mimo jiné pyšní Velkým zrcadlovým sálem, rozlehlým dvojitým schodištěm a impozantní galerií s freskami.
Odpoledne jsme si prohlédli jedno z nejkrásnějších měst Evropy -  Salzburg. Prohlídka vedla historickým centrem města – náměstím Domplatz s Dómem, s pevností Hohensalzburg, ulicí Getreidegasse s Mozartovým rodným domem, cukrárnou s Mozartovými kuličkami a nádhernými zahradami zámku Mirabell.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další den zájezdu směřoval do Obersalzburgu a Berchtesgadenu. Místním autobusem jsme vyjeli až pod vrchol Kehlstein (1834 m), odtud dále výtahem na vrchol k Hitlerovu „ Orlímu hnízdu“.  I Když nám nepřálo počasí a údolí bylo zahaleno mlhou, náladu nám to určitě nepokazilo. Odpoledne jsme navštívili solné doly. Tento den zájezdu jsme ukončili prohlídkou likérky Encian, kde jsme nakoupili i skvělé suvenýry.
Poslední den zájezdu jsme se po snídani vydali do hlavního města Bavorska – Mnichova. Prohlédli jsme si historickou část města - Mariánské náměstí se starou a novou radnicí, Frauenkirche či královskou rezidenci. Navštívili jsme také moderní památky Olympia park, muzeum BMW a Alianz arénu.
Během zájezdu jsme byli ubytování v hotelu Dr. Leifert v malebném městečku Sankt Wolfgang na břehu jezera Wolfgangsee. Myslíme si, že se zájezd i přes neklidnou politickou situaci vydařil, a těšíme se na další poznávání překrásných míst naší planety.

Mgr. Gabriela Víchová, Mgr. Zina Dvořáková

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice