Tour de hrady a zámky aneb jak se žije studentům na praxi

Začátkem května vyrazili naši druháci studující obor cestovní ruch na měsíční studijní praxe. Někteří jako „ostřílení mazáci“, ale většina poprvé. Směr – hrady, zámky a cestovní kanceláře v regionu Morava, ale i vzdálené Čechy.
Ve druhém květnovém týdnu, v rámci ředitelského volna, jsme se za nimi vydaly na návštěvu. Během dvou dnů jsme navštívily Pernštejn, Bítov, Lednici, Valtice, Buchlov, ujely více než 700 km, zvládly 6 prohlídek (z toho dvě zcela privátní), ale hlavně… hlavně jsme viděly naše studenty v akci. A stálo to za to. Každý vedl svou skupinu a výklad jinak, každý měl své kouzlo, svůj recept. Žasly jsme nad profesionalitou, s jakou zvládali hodinové prohlídky s téměř 50členou skupinou návštěvníků, jak si dokázali získat srdce malých turistů, jak s úsměvem reagovali na dotazy, s jakým šarmem řešili „konfliktní“ situace. Pobavily jsme se přebrepty – v rohu můžete vidět kachny (kachlová kamna), nahlédněte do kuchyně a hladomorny (kuchyně a spižírny), vyslechly si, kde všude straší či jestli existuje jednorožec či ne. Viděly jsme, jak jsou hrdí, že se mohou předvést, ukázat, co umí, co dokáží.

Děkujeme všem, kteří nás provedli, a to i místy, kam se návštěvníci normálně nedostanou, děkujeme za ochotu, za čas a především za příjemné zážitky a pocit hrdosti na naše studenty.

Určitě se na ně zajeďte také podívat, třeba i na Konopiště, Křivoklát, Veveří, Vranov, Bouzov.

Zina Dvořáková (třídní 2.A), Erika Tichá (třídní 2.B)