Srdíčkové dny

V týdnu od 18. do 22. září se naši studenti stali ambasadory nadace Život dětem (www.zivotdetem.cz), která organizovala sbírku na pomoc nemocným dětem – Srdíčkové dny. Daniela Galařová, Karolína Pavelková, Klára Valášková, Tereza Durnová, Monika Zuzaňáková, Jan Jasan, Anděla Drápalová a Klára Konopková ve svém volném čase prodávali v Krnově sbírkové předměty – žetony, magnety a kávu.
Své pocity popsala Daniela Galařová: „Nemocí je všude plno, nemoc přichází a její oběť ji nečeká a neví, kdy přijde. Nemoci přibývají, avšak čeho ubývá, jsou lidé, kteří chtějí pomoci. Proto je slovem nepopsatelné, jak je příjemné nacházet osoby, které pomoc nabízejí a chtějí přispět. A věřte, že i maličkost dokáže hodně, a když se spojí, může pomoci spoustě lidem.
Vybíráním pro nadaci Život dětem v rámci tzv. Srdíčkových dnů mě utvrdilo v tom, že zdání klame. Lidi, které oslovíte, vybíráte podle své odhadu „přispějí či nepřispějí“ a to je chybou. Jelikož v pomáhání se meze nekladou a lidé se nerozlišují. Stali jsme se svědky neuvěřitelných příhod, které nás zbavily všech předsudků a hodnocení na základě prvního dojmu. Pán před našima očima přispěl vysypáním celé své peněženky, což bylo téměř šest set korun. Ochrnutá paní nás požádala, abychom jí vytáhly z peněženky peníze. Nebo dva jedenáctiletí kluci přidali svých patnáct korun, aniž by něco dostali.
Děkujeme všem nadacím, že nám ukazují lepší cestu a chtějí, doufám, opravdu pomoci. A nezapomínejte, že každým darovaným úsměvem přispějete k rozzáření úsměvů na tvářích jiných.

So don’t  forget to smile.  No olvideís sonreír.  J“

Organizátoři vybrali více než tři tisíce korun, téměř o tisíc korun více, než by vybrali jen prodejem předmětů. Děkujeme

Mgr. Zina Dvořáková