Profi Go Brno 2015

22. ročník soutěže PROFI GO 2016 se uskutečnil 23. 11. 2015 na výstavišti v Brně. Tato soutěž je organizována společností EfektMediA ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno.
Soutěž PROFI GO je určena mladým lidem se zájmem o práci v cestovním ruchu, zejména studentům středních a vyšších odborných škol. Jejím cílem je pomoci uplatnit se v oblasti CR. Podmínkou účasti je znalost jednoho světového jazyka.  Letošního ročníku se zúčastnilo 48 soutěžících ze SOŠ z Poděbrad, Uherského Hradiště, Frenštátu pod Radhoštěm, Rožnova pod Radhoštěm, Jablonce nad Nisou, Prahy, Opavy a Krnova.
Soutěž se skládá ze tří kol:  1. kolo je písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury, sportu. 2. kolo patřilo videotestu s pamětihodnostmi států EU. Prvních dvou kol se zúčastnili všichni soutěžící. Do 3. kola postoupili soutěžící, kteří dosáhli 37 bodů z maximálního počtu 70 bodů. Poslední částí soutěže byl 3minutový ústní rozhovor ve zvoleném jazyce na téma „Moje nejoblíbenější místo“.
Naši školu letos reprezentovaly studentky 4. A Michaela Blažková, Nikol Bubíková, Drahoslava Máchová, Klára Sobková a Tereza Hyklová. Všechny studentky se výborně zhostily prvních dvou kol. Do třetího kola postoupily 3 z nich: Drahoslava Máchová, Klára Sobková a Tereza Hyklová.
Ve třetím kole naše studentky ukázaly, že anglický jazyk je jejich silnou stránkou a porota tyto rozhovory po zásluze ohodnotila velmi vysokým počtem bodů.
Po vyhlášení výsledku jsme se mohly radovat. Tereza Hyklová získala 2. místo a Drahoslavě Máchové uteklo třetí místo o jeden bod.
Cena Tereze Hyklové bude slavnostně předána 15. 1. 2016 na Mezinárodních veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2016.
Chtěla bych touto cestou poděkovat studentkám za pečlivou přípravu, a že si dokázaly najít v maturitním ročníku čas na reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Víchová