Okresní kolo středních škol ve šplhu

Soutěž probíhala v úterý 19. 12. 2017 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo čtyřčlenné družstvo, tři nejlepší byli bodováni. V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 42 družstev, což je rekordní počet za posledních deset let.
Chlapců, kteří jsou schopni šplh bez přírazu zvládnout, máme letos více, proto mohla soutěžit dvě družstva. V loňském roce byl nejrychlejší z chlapců Libor Kohut, student 2. B.  V roce letošním jej překonal student 1. ročníku Ondřej Psotka součtem časů 14,09 s. Oba soutěžili v jednom družstvu, přesto se jim ani v soutěži družstev nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů.
Naši školu dále reprezentovali: Tomáš Pácl, Vojtěch Hořínek, Roman Štůrala a Kryštof Horáček. 
Děvčata byla letos velmi úspěšná jak v soutěži družstev, tak jednotlivců. Družstvo „B“ Sýkorová Kamila, Kovářová Michaela, Harazimová Magda a Flašková Karolína se umístilo celkově jako třetí.
V družstvu „A“ šplhala Malá Kateřina, Smilowská Michaela, Panochová Kamila a Šťastná Klára. Nejlepší výkon z našich děvčat zaznamenala Kateřina Malá při součtu časů 8,12s a umístila se v soutěži jednotlivců na druhém místě.
Na místě třetím pak Michaela Smilovská. Navzdory těmto výborným výsledkům v jednotlivcích se v soutěži družstev tato děvčata umístila těsně jako druhá.

Věříme, že nás v  příštím roce vítězství nemine.
Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Velčovská L.
učitelka TV 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice