Basketbal 3x3 chlapců a dívek

Ve středu 1. 11. 2017 proběhlo okresní finále v basketbale trojiček dívek a chlapců. Soutěže se zúčastnily střední školy bruntálského okresu, v soutěži chlapců bylo přihlášeno sedm družstev, u dívek čtyři trojice.
Chlapci byli nalosováni do dvou skupin, kde každý odehrál dva, respektive tři zápasy. Naše škola postavila dvě družstva chlapců, každý v jedné skupině. Družstvo A si vedlo v základní skupině velice dobře, své zápasy s B družstvem automobilní školy a B družstvem gymnázia vyhráli a postoupili do semifinále. Družstvu B se již tak dobře nevedlo, neboť hráli spolu poprvé, a obsadili ve skupině poslední místo, a tím pro ně soutěž skončila. Semifinálový boj s hochy gymnázia A byl opravdu bojem, chlapci se ujali vedení, ale soupeř brzy skóre srovnal a začal boj o každý míč. Bohužel pro naše chlapce se soupeři podařilo v závěru dát koš a pak už jen udržovali vítězství na své straně, což znamenalo pro naše hochy hrát poslední zápas o 3. místo opět s družstvem gymnázia B. V něm drželi po celou dobu mírný náskok, který udrželi až do samotného závěru a právem jim patří celkové třetí místo.
Děvčata hrála svůj turnaj v jedné skupině. První zápas vyhrála děvčata s přehledem nad soupeřkami z pořádající pedagogické školy B, nad družstvem A také zvítězila, i když byl zápas více vyrovnaný, ale především střelba ze střední vzdálenosti naše děvčata podržela. Posledními soupeřkami našich děvčat byly dívky, aktivní basketbalistky z bruntálského gymnázia a ty byly nad síly našich dívek. Po této jediné porážce obsadila naše děvčata hezké druhé místo.

Oběma úspěšným družstvům gratulujeme k umístění na stupních vítězů a ostatním za důstojnou reprezentaci naší školy.

Školu reprezentovali:

Hoši:
Illiadis Nikolas, Mayer Lukáš, Janošec Libor – 2. B, Breuer Tomáš, Krčmář Richard – 2. C, Psotka Ondřej – 1. A, Kylnar Jakub – 1. B

Dívky:
Kovalová Denisa – 2. C, Bendíková Lucie, Borská Jolana – 2. C

Mgr. Lukášová Naďa, vedoucí družstva

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice