Přespolní běh

V úterý 2. října se naši žáci zúčastnili okresního kola v přespolním běhu základních a středních škol. Na soutěž jsme vyrazili do městečka Břidličná. Běh se konal v biatlonovém areálu.
Vytrvalý déšť značně ztížil terén, povrch byl mokrý a dosti klouzal, neboť velká část tratě vedla po loukách. Hoši vyběhli na okruh v délce dvou kilometrů, který absolvovali celkem dvakrát a k tomu přidali ještě jeden kilometrový okruh. Celkem tedy jejich trať měřila 5 km. Terén byl členitý, střídali se pasáže z kopce a do kopce, část vedla lesem. Z každé školy mohlo startovat 6 chlapců, přičemž do celkového pořadí se započítávali čtyři hoši s nejlepším umístěním. Nejlépe z našich si vedl Tomáš Breuer, která obsadil 10. místo, další naši chlapci se umístili ve druhé desítce startovního pole. Celkově patřilo našim chlapcům 5. místo. Vítěz soutěže postoupil do krajského kola.

Všem našim chlapcům děkujeme za účast v této soutěži.

Školu reprezentovali:
Čihánek Vojtěch, Kvasnica Michal – 2. C