Po stopách Leopolda Bauera v Krnově

V úterý 15. května 2018 byla oficiálně zahájena turistická sezóna v Krnově. Letos si připomínáme osmdesát let od úmrtí významného krnovského architekta Leopolda Baeura, proto se téma komentované prohlídky neslo v duchu jeho odkazu. Pravidelnou akci připravuje každý rok SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově ve spolupráci s TIC v Krnově.
Studentky druhého ročníku Kateřina Šimonková a Tereza Nečesaná  seznámily účastníky prohlídky se životem i tvorbou krnovského rodáka. Nepříliš známá byla fakta o studijních výsledcích či hudebních kořenech Leopolda Bauera. Odvážné projekty odpovídaly jeho talentu, určité výstřednosti i své době. Bauerův rukopis je patrný nejen na jeho stavbách, navrhoval také nábytek, koberce či dekorační vázy. Památník Leopolda Baeura, hotel Slezský domov a krnovská radnice byla zastávková místa na trase prohlídky. Na náměstí si mohli zájemci prohlédnout informační bannery o tvorbě architekta v České republice i v zahraničí.
Zpestřením procházky „Po stopách Leopolda Baueura“ byla závěrečná prezentace ve Flemmichově vile. Mgr. Alexandr Michl-Bernard, historik a zaměstnanec muzea, připravil zajímavé historické i současné fotografie  interiérů  významných krnovských vil s výkladem. Proměny Chlupačkovy či Larrischovy vily, na kterých se podílel Leopold Bauer, určitě obohatily dojmy všem návštěvníkům.

Ing. Ellen Páclová

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice