„Utajený svět“ Arnošta Vašíčka

V pátek 15. února zavítal mezi nás známý český spisovatel, cestovatel, scénárista a záhadolog PhDr. Arnošt Vašíček. V krnovském kině se uskutečnila netradiční forma vyučování.  Poutavá přednáška  zpestřila a rozšířila znalosti studentů z oblasti literatury, dějepisu, zeměpisu nebo dějin kultury.
Skvělý vypravěč zaujal studenty širokou škálou svých cestovatelských zkušeností a hloubkou vědomostí. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o starých civilizacích, neobvyklých společenských rituálech, archeologických nálezech, rukopisech  a záhadných místech naší planety. Fascinující byly matematické přesnosti a shoda  u pyramid v Egyptě i v Jižní Americe. Překvapily nás archeologické nálezy předmětů, které dokládají přítomnost Hunů na českém území. Studenty také  zaujala podobnost některých českých tradic s filozofickými kořeny hinduistického náboženství či historie Ďáblovy bible.

Tematické dopoledne uteklo jako voda, spousta otázek v nás vyvolala zájem a zvědavost. Studenti mají určitě o čem přemýšlet a snadněji si budou propojovat historické, kulturní i geografické souvislosti.

Ing. Ellen Páclová

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice