Projekt Erasmus+ To Go International

Ve dnech 2. - 10. 9. 2015 se uskutečnil v Praze mezinárodní projekt TOGI, který byl financován za podpory Evropské unie v rámci programu Erasmus +.  Hostitelskou organizací byl Institut pro regionální rozvoj se sídlem v Praze, ve spolupráci s Europe Direct v Bruntále. Cílovou skupinou byli studenti ve věku od 16 do 22 let. Projektu se zúčastnily 4 členské země Evropské unie, a to Česká republika, Itálie, Bulharsko a Rumunsko. Naši školu reprezentovali celkem 4 studenti druhého a třetího ročníku a doprovázel je leader skupiny, který měl za úkol pomáhat své skupině a koordinovat program s ostatními leadery tohoto projektu.  Naši školu reprezentovali: Adam Kachyňa, Lukáš Gajdoš, Natálie Oršová a Hana Šťastná.
Cílem projektu TOGI bylo představit téma mezinárodní spolupráce, občanství EU a řízení projektů s cílem zvýšit povědomí mladých lidí o vlastních schopnostech a o mezinárodní spolupráci obecně. Náplň programu měla pomoci studentům prohloubit si a zlepšit jazykové znalosti, zvýšit svou šanci uspět na trhu práce, uvědomit si své osobní schopnosti, dovednosti i svůj charakter a v neposlední řadě získat prostřednictvím různých metod neformálního vzdělávání teoretické a praktické informace o možnostech evropské integrace.
Projekt probíhal zábavnou formou prostřednictvím workshopů, které měly za úkol zlepšit a prohloubit vztahy mezi všemi zúčastněnými. Treasure Hunt v centru Prahy, team-buildingové hry, schopnost pracovat ve skupince s ostatními a účinně používat angličtinu, mezinárodní večery, které měly za úkol představit danou zemi formou prezentace typických zvyků, tradic, hudby, stereotypů a ochutnávek toho nejlepšího, co daná země nabízí, to je výčet toho nejlepšího z programu.
Kromě cenných informací jsme si vybudovali i to nejcennější, přátelství mezi sebou. Týden ale uběhl jako voda a přišel čas loučení. Všichni zúčastnění, včetně mě, si projekt náramně užili s optimistickou vyhlídkou do budoucnosti, že těchto projektů bude jenom přibývat.

Lukáš Gajdoš
třída 3. B