Erasmus + - Picture This

Jedenáctka našich studentů odjela koncem března na dva týdny do tajemného Rumunska, přesněji do městečka Balan. Téměř 1 200 km v autobusu jsme zvládli a ještě jsme přibrali Slováky v Žilině, Maďary v Debrecíně a Rumuny v Toplitě. Sešla se nás téměř padesátka.
Setkání mládeže mělo tentokrát za cíl seznámit se s fotografováním a tvorbou videa. Všechny naše aktivity se odehrávaly v areálu místní střední školy – v jídelně, na hřišti, na internátě. Dozvěděli jsme se mnoho nových věcí, tvořili, fotili, natáčeli, upravovali, vyzkoušeli si různé techniky. Navštívili jsme také hrad Bran – sídlo Drákuly, rumunského krutovládce a upíra, nebo město Brašov.
To vše v pohodově atmosféře neformálního vzdělávání. Nejen, že jsme překonali strach z mluvení v cizím jazyce, dokonce jsme si našli nové kamarády a snad i obnovili česko-slovenskou federaci.

Rozhodně doporučuji, jak za sebe, tak určitě za ostatní, se Erasmu alespoň jednou zúčastnit, budete rádi vzpomínat na zážitky.

Kristýna Petřvalská, 2.A