Česko-německý týden

U příležitosti jubilejního 25. setkání rodáků v Krnově se konala v synagoze soutěž středoškoláků, mezi nimiž se neztratila ani trojice němčinářů z 1.C: Veronika Vendolská, Daniel Šoltys a Matěj Foldyna.
Úkolem pěti týmů bylo pořídit a zpracovat rozhovor s jedním z německých rodáků, kteří byli po 2. světové válce donuceni opustit svůj rodný dům a odejít z vlasti za velmi krutých podmínek (hladový pochod a transport do Německa). Téma velice obtížné a emotivní.
O svých zážitcích našim studentům vyprávěl pan Günter Klemenz, který později působil jako úspěšný lékař, a dokonce byl 4 roky na misii v africké Rwandě.
Přes počáteční obavy si studenti vedli skvěle a obsadili v soutěži 3. místo. Budeme doufat, že se ani příští rok němčiny nezaleknou a budou usilovat i o příčky vyšší.

Mgr. M. Maliszewská

Kategorie: