Petr a Lucie

Když zas přijde sníh a mráz, když je předvánoční čas, přijíždí každý rok do Krnova pražské Divadlo Různých Jmen s novým představením pro studenty středních škol. Letos se silným příběhem lásky  Petra a Lucie.
Adaptovat Rollandovu novelu, prózu velmi lyrickou a psychologickou, do podoby divadelní hry byl nelehký úkol a my jsme byli zvědavi na výslednou inscenaci. Určitě se velmi povedla. Samozřejmě -  některým mohly připadat určité pasáže málo dějové, jiní marně pátrali po tom, co v původní podobě skutečně bylo a co do divadelní hry bylo přidáno. Ale to je pochopitelné. Adaptací prostě vzniká úplně nové uměleké dílo.
Ovšem zcela jistě diváci ocenili přirozený a přesvědčivý projev velmi mladé dvojice protagonistů. Byli autentičtí, něžní a milí. A stejně tak to slušelo mladým a milým Petrům a Luciím v hledišti, studentkám a studentům naší školy.

Mgr. Miloslava Merenusová