„Mé milé peníze! Mé chudinky penízky!“

Na naší škole je už zvykem přizdobit si předvánoční atmosféru návštěvou divadla. Rok se s rokem sešel a Divadlo Různých Jmen je zase tady. Studenti i učitelé byli tentokrát svědky slavné francouzské divadelní hry z dob klasicismu „Lakomec“.  Poutavý příběh, který neztrácí na aktuálnosti, je poučným příkladem toho, jak peníze mění charakter člověka a mají dopad i na mezilidské vztahy. Promyšlené a napínavé zápletky, poukázání na lidskou chamtivost a lásku mladých lidí chytily za srdce nejednoho diváka. Díky skvělým hereckým výkonům, které herci předvedli v často úsměvném a satirickém duchu, jsme se dobře bavili. Originální kulisy nám pomohly s pomyslným přemístěním na místo děje – tedy do Paříže. Představení bylo velmi přínosné. Divadelní hra patří rozhodně na seznam doporučené maturitní četby a ti, kteří ji ještě nečetli, se to s chutí rozhodli dohnat. A my ostatní jsme si osvěžili paměť.

Zuzana Kodrlová, 3.A