Den s němčinou

Katedra germanistiky Slezské univerzity  v Opavě ve spolupráci s Goethe - Institutem uspořádala v úterý 15. října Den s němčinou. Celá akce zahrnovala celou řadu nejrůznějších aktivit - workshop pro studenty, koncert, poznávací soutěž o Německu pro žáky základních škol, semináře a přednášky pro učitele.
Kvůli velkému zájmu a naopak omezené kapacitě opavského Obecního domu  se bohužel naše škola zúčastnila pouze pracovního setkání učitelů se zástupci firem, které jsou v německém či rakouském vlastnictví, popřípadě těch, které s firmami  v Německu a Rakousku obchodují. Na jedné straně si firmy stěžují na  nedostatek potenciálních zaměstnanců s dobrými znalostmi němčiny a na straně druhé se školy potýkají s  nízkou  motivací  žáků (studentů)  učit se němčině. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven, to bylo stěžejní téma setkání. Protože je tato problematika velmi složitá a jedná se o " běh na dlouhou trať", budou  se podobná  setkání  konat častěji, pochopitelně za naší účasti.

Mgr. M. Merenusová